نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز

نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز

سید محمدعلی آل‌هاشم (زاده ۱۳۴۱ در تبریز)، امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی از ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ تاکنون است. وی همچنین رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش از سال ۱۳۸۸ تا ۱۱ تیر ۱۳۹۶ بود. او فرزند سید محمدتقی آل‌هاشم از روحانیون برجسته تبریز است. تحصیلات مقدماتی را تا دبیرستان در تبریز گذراند . سپس برای تحصیل علوم دینی به قم عزیمت نمود تحصیلات حوزوی را تا مقطع سطح چهار حوزوی (دکتری) گذراند و همچنین به مدت ۱۴ سال در درس خارج سید علی خامنه‌ای حضور فعال داشته‌است و همچنین دارای مدرک دکترای فقه و مبانی نیز می‌باشد.
وی همچنین اولین امام جمعه‌ای بود که ‌دستور داد تا نرده‌هایی که بین مردم و مسئولان فاصله ایجاد می‌کرد برداشته شود.
همچنین حضور ایشان در روز دانشجو در دانشگاه، بدون تکلف و آدابی خاص و نیز سخن گفتن به زبان جامعه‌ی هدف در دانشگاه، تردد با تاکسی و اتوبوس خط واحد، حضور در بازار و حتی تابوشکنی بزرگ و حضور در ورزشگاه و همدلی با مردمی که احساسشان جریحه‌دار شده بود، از جمله سلوک رفتاری متفاوت ایشان با اغلب امامان جمعه دانسته شده است.


  • مرا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 آلبوم تصاویر


 لیست خبر


هرچه بکارید همان را درو می کنید

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: شرکت در انتخابات و انتخاب درست علاج مشکلات کشور است و مردم باید بدانند آنچه بکارند همان را درو خواهند کرد.

متن کامل خبر را اینجا بخوانید


عقب نشینی آمریکا پس از هشدارهای رهبر انقلاب

امام جمعه تبریز گفت: هشدارها و مواضع قاطعانه رهبر انقلاب در دیدار با مردم تبریز موجب عقب‌نشینی آمریکا شده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز افزود: ما همچنان طبق فرمایش رهبر فرزانه انقلاب منتظر هستیم که آیا آمریکا در عمل؛ تحریم ها را بر می دارد یا فقط حرف است.

متن کامل خبر را اینجا بخوانید


کارخانه ذوب، پالایش با بهره گیری از تکنولوژی های جدید احداث شود

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و مسئولان معدن مس سونگون اقتصاد معدنی و صنایع معدنی به عنوان فرصت برای کشور دانست و گفت: با احداث کارخانه ذوب، پالایش و ایجاد صنایع پایین‌دستی در کنار معادن مس می‌توانیم بنیه اقتصادی آذربایجان‌شرقی را به نحوی مطلوب تقویت کنیم.
امام جمعه تبریز اضافه کرد: خام فروشی و صادرات کنساتره مس از سونگون به دیگر کشورها و حتی دیگر استان های کشور باعث از بین رفتن فرصتهای اقتصادی در آذربایجان شرقی میشود، از این رو باید با بهره گیری از تکنولوژی های روز کارخانه ذوب در ورزقان باشد.
ادامه خبر:
https://ale-hashem.ir/?p=21285


جیره بندی آب به شرط توزیع عادلانه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: کمبود آب را قبول داریم اما جیره بندی آن باید توزیع عادلانه داشته باشند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه باید ۲ مسئله اساسی را در مورد قطعی و افت فشار آب مورد توجه قرار دهیم، ادامه داد: یکی از این مسائل مدیریت مصرف است که در این رابطه من مجدداً از مردم عزیز و فهیم استان و تبریز خواهش میکنم به این موضوع اهتمام جدی داشته باشند.
وی اضافه کرد: دومین موضوع توزیع عادلانه آب است که مسئولان باید به این موضوع توجه جدی داشته باشند؛ تلفن های زیادی از مناطق مختلف داریم که حکایت از تبعیض بین مناطق در قطعی آب دارد، مردم میگویند محلات ملازینال، ایده لو، ترلان دره سی چه فرقی با مناطق دیگر دارند که تعداد ساعات قطعی آب در این محلات بیشتر از مناطق دیگر است؟!

متن کامل خبر:
https://ale-hashem.ir/?p=21276


اگر دولت به وعده های خود وفا کند، مردم به تعهدات مالیاتی پاییند خواهد بود

امام جمعه تبریز گفت: برای تقویت فرهنگ مالیاتی و جلوگیری از فعالیت های زیر زمینی و فرار مالیاتی باید دولت به وعده های خود در راستای توسعه و عمران و آبادانی کشور جامه عمل بپوشاند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با مسئولان اداره کل امور مالیاتی استان با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی کُند است، گفت: برای تقویت فرهنگ مالیاتی و جلوگیری از فعالیت های زیر زمینی و فرار مالیاتی باید دولت به وعده های خود در راستای توسعه و عمران و آبادانی کشور جامه عمل بپوشاند.

ادامه خبر:
https://ale-hashem.ir/?p=21316


دیدار امام جمعه تبریز با خانواده مبینا مولای کوچه باغ

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با خانواده مبینا مولای دختر ۱۳ ساله تبریزی که اعضای بدنش به ۹ نفر حیات داده است، دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان،حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم با حضور در منزل خانواده مولای کوچه باغ و قرائت فاتحه به روح تازه درگذشتگان این خانواده از کار ارزشمند آنها در اهدای اعضای بدن مبینای ۱۳ ساله تقدیر کرد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه این کار انسانی خانواده مولایی به چندین خانواده دیگر حیات مجدد بخشیده است، گفت: وظیفه داشتم از نزدیک از این کار ارزشمند تجلیل کنم و جویای حال بازماندگان این خانواده محترم باشم.
مبینا مولای کوچه باغ بر اثر سانحه تصادف دچار تروما و مرگ مغزی شده بود که با رضایت خانواده‌اش اعضای بدنش به چند نفر پیوند زده شده است. قلب، کلیه‌ها و کبد این دختر خانم در تهران و شیراز به بیماران نیازمند پیوند زده شده است.


حفظ سلامت دستگاه قضاء عامل جلب رضایت مردم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: قوه قضائیه باید مظهر عدالت و ملجاء اطمینان و پناهگاه آرامش بخش برای مردم باشد و حفظ سلامت دستگاه قضاء عامل جلب رضایت مردم است.
متن خبر


امام جمعه تبریز با صدور پیامی انتصاب ریاست مجلس یازدهم را تبریک گفت

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی انتصاب دکتر محمدباقر قالیباف را به سمت ریاست مجلس شورای اسلامی تبریک گفت.
متن کامل پیام را اینجا بخوانید


اعلام یک وضعیت جدید در دنیا با نفتکش های ایرانی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: لنگر انداختن نفتکش های ایرانی در سواحل ونزوئلا اعلام یک وضعیت جدید در دنیا است.
به گزارش روابط عمومی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم با حضور در برنامه پیام‌جمعه با اشاره به صادرات بنزین قاره آمریکای لاتین گفت:
حرکت پنج نفتکش ایرانی با پرچم برافراشته ایران و دستگاه های روشن جهت‏ یاب به سمت دریای کارائیپ و لنگر انداختن آنها در سواحل ونزوئلا، اعلام یک وضعیت جدید در دنیا است. وی با تاکید بر اینکه این وضعیت را غرب و کشورهای دیگر خواسته یا ناخواسته باید آن را بپذیرند، ادامه داد: این وضعیت را در یک جمله خبری، چنین می‏توان گزارش کرد: ورود ایران به جرگه ابر قدرتی.

ادامه خبر را اینجا بخوانید


 ویدیوها
ببینید | سلامتی مردم

ببینید | کتاب زندگی

نماهنگ | اینها خیانت کردند

ببینید | حسرت دیدار

  فایل صوتی


پیام جمعه 1399/04/27


پیام جمعه 1399/04/20


پیام جمعه 1399/04/13


پیام جمعه 1399/04/06


خطبه های نماز جمعه 1399/03/30


پیام جمعه 1399/03/23


پیام جمعه 1399/03/16


پیام جمعه 1399/03/09


نشانی


نشانی:   تبریز، خیابان ارتش جنوبی، بیت نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز

   مسیریابی

اطلاعات تماس نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز ذخیره شود؟

خیر